پایان نامه های رشته حقوق
برای راهنمای بیشتر و مشاهده فهرست کلی مطالب بر روی لیست همه فایلها کلیک کنید.
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

بررسی عوامل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موثر بر بروز اختلافات خانوادگی

دسته بندی : روش تحقیق 1

تعداد صفحات : 28 صفحه

مقدمه

همه نظامات اجتماعی دیگر بستگی به مشارکت در نظام خانوادگی دارد، عدم موفقیت در اجرای کامل وظایفش نشانه آن است که جامعه وسیع تر نیز به طور کامل به هدف های خود نخواهد رسید.

ازدواج و تشکیل خانواده مطمئن ترین راه تامین سلامت و امنیت جامعه است. هنگامی که مبانی خانواده مستحکم باشد و جوانان به ازدواج و تامین خانواده بپردازند انحطاط، سرگردانی و طغیان به طرز چشمگیری کاهش می یابد. ثبات یابی ثباتی خانواده مستقیما بر جامعه تاثیر گذار است. در جوامعی که ارزش های خانواده متزلزل گردد بی شک ارزش های اخلاقی نیز سقوط خواهد کرد. خانواده واحد اساسی اجتماعی کردن افراد است و آن چه بزرگسالان در جامعه عمل می کنند فراگرفته های آنان در خانواده است. آرامش جسمی – حرکتی و روانی، پویایی زندگی و رشد زن و مرد در خانواده است. هر چند ممکن است در مواردی این مشکل گیری ناسالم و نامطلوب باشد.

به دنبال تغییراتی که در طبقات اجتماعی مختلف پدیدار گردیده است، خانواده با بحرانهای عظیمی مواجه شده است. عوامل مختلفی نظیر رشد جمعیت و شهرنشینی، مشکلات اقتصادی و تغییرات فرهنگی و دیگر موارد موجب بحران و اختلافات خانوادگی هستند. و هر کدام از این عوامل به اشکال مختلف تاثیراتی را بر این نهاد بر جای گذاشته اند یعنی روابط درونی خانواده، ساختار خانواده و الگوهای مختلف رفتاری، اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار داده اند. این گونه مشکلات و مسائل، نیاز به تحقیقات و مطالعات مستمر دارد، به نحوی که بحران های پدید آمده را به شکلی مهار و کنترل کند تا تاثیرات تساسلی کمتری بر جای گذارد. یکی از نمونه های بحران در خانواده از هم گسیختگی خانواده است. این مسائل در رفتارهای عاطفی اطفال، بزهکاری آن ها و ترک تحصیل منعکس است. این مسئله منجر به بروز مشکلاتی در زمینه روابط بین زن و مرد در خانواده می شود که نهایتا تاثیری عمیق آن بر خانواده درخور توجه است.

اختلافات خانوادگی آثار سوئی بر روابط بین زن و مرد و همچنین فرزندان می گذارد. و کانون گرم خانواده را به محیطی ناامن و پرتنش تبدیل می کند. کودکانی که در خانواده های پرتنش که ستیز و نزاع وجود دارد، بزرگ می شوند این رفتارهای نامطلوب والدین به ناسازگاری و بروز مشکلات عاطفی فراوانی در آن ها منجر می شود که این عوامل مساعدی برای انحرافات آن ها و در نتیجه جامعه خواهد بود.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه

تعریف موضوع

بیان مسئله

فصل دوم: بیشینه تحقیق

پیشینه تحقیق

چهارچوب تئوریک

فصل سوم: روش تحقیق

نوع تحقیق

روش تحقیق

ابزار تحقیق

جامعه آماری

نمونه آماری و شیوه نمونه گیری

حجم نمونه آماری

شیوه تحلیل آماری

زمان اجرای تحقیق

نتایج تحقیق

بحث و بررسی

ارائه پیشنهادها

فهرست منابع

پرسشنامه

بررسی عوامل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موثر بر بروز اختلافات خانوادگی
خرید و دانلود | 35,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
محصولات مرتبط